адреса шапка

Адреса виробництва: Україна, 18008, м. Черкаси, вул.Смілянська 149

шапка контакти

Шапка моб

    Виробництво та продаж

  •  Спеціальних кузовів
  •  Комерційної техніки
  •  Комунальної техніки

Ми виробляємо інноваційну модульну автотехніку та даруємо позитивні емоції та турботу кожному, хто співпрацює з нами. МОКА - надійний партнер Вашого бізнесу.

Трансформуй ключові тренди логістики разом з МОКА

Шапка слоган

Ми виробляємо інноваційну модульну автотехніку та даруємо позитивні емоції і турботу кожному, хто співпрацює з нами.
МОКА - надійний партнер Вашого бізнесу.

6 питань до законопроекту про підтримку вітчизняного машинобудівника

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок схвалила у першому читанні проєкт Закону "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" (№3739 від 24.06.2020). 

Народні депутати хочуть заборонити закупівлю в Prozorro 88 груп імпортних товарів машинобудування за умови відсутності в них локалізації на рівні 25-40%. 

Автори переконують, що в результаті дії законопроекту ВВП зросте на 3,9% (ця цифра наведена в пояснювальній записці до законопроекту, але розрахунків немає). 

Також вони очікують, що в Україні почнуть будувати заводи іноземні виробники, локалізуючи свою продукцію, щоб зберегти доступ до українських тендерів, або почнуть кооперуватись із місцевими виробниками. 

 

Законопроект, серед авторів якого близько чотирьох десятків нардепів, просуває профільний Комітет з економічного розвитку. 

У законопроекту є противники: громадські організації вбачають зростання корупційні ризиків, професійна закупівельна спільнота вказує, що деякі позиції неможливо буде закупити через відсутність аналогів, експертне середовище передбачає, що вплив законопроекту буде негативним на ВВП (Це дослідив Центр вдосконалення закупівель KSE, про це ж свідчить звіт організації OECD, яка вивчала відповідну міжнародну практику). 

Окремі зауваження висловили Головне юридичне управління ВР і Комітет з питань євроінтеграції. Вони вказують на ризик обмежень з боку ЄС для інших галузей щодо доступу на ринок блоку і що проект загалом суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України, зокрема Угоді про асоціацію, Директиві 2014/24/ЄС, а також суперечить положенням Угоди СОТ "Про державні закупівлі".