Машинобудівний комплекс України: проблеми та перспективи

Основні проблеми машинобудівного комплексу України пов'язані із необхідністю розвитку економічних зв'язків у постачанні комплектуючих, втратою традиційних ринків збуту продукції, орієнтацією підприємств на випуск продукції військового призначення, а також технічною відсталістю і низькою, порівняно з міжнародними стандартами, якістю виробів

Виняткове значення машинобудівного комплексу полягає у тому, що він дає знаряддя праці для матеріального виробництва і сфери послуг. Машинобудівний комплекс є основою для розвитку НТП. У 2004 р. на нього припадало 13,4% загального обсягу промислової продукції України, 31,2% середньорічної кількості промислово-виробничого персоналу.

Детальніше...

Пріоритети розвитку машинобудівної промисловості у рамках антикризової політики України

Проаналізовано показники діяльності машинобудівної промисловості України у розрізі основних підгалузей, здійснено аналіз зовнішньої торгівлі товарами машинобудівної промисловості. Виявлено ризики та проблеми галузі, визначено пріоритети державного впливу на розвиток машинобудівної промисловості у рамках антикризової політики України.

Детальніше...